Wydawnictwo.pwn.pl

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

22 października 2015 - 25 października 2015 Tagi: spotkania autorskie, targi książki

W tym roku w ramach 19.Międzynarodowych Targów Książki Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało dla czytelników spotkania z autorami i specjalne zniżki na zakup naszych książek.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym programem:

24 października (piątek) od 17:00 do 18:00 Joanna Furgalińska podpisywać będzie książkę Ślónsko Kuchnia dla Hanysów i Goroli, w której autorka pokazuje, że śląska kuchnia to nie tylko żur, krupniok, czy rolada z ziemniaczanymi kluskami i modrą kapustą. Śląskie niebo było kiedyś potrawą równie popularną, jak rolada. Kto dziś wie, co to za danie? Śląska tradycja kulinarna jest znacznie bogatsza, niż się powszechnie sądzi, także na Śląsku. Jest spleciona z wielu zaskakujących wątków. W zapomnianym dziś jadłospisie były potrawy o korzeniach słowiańskich, czeskich, austriackich, niemieckich, a nawet włoskich, hiszpańskich czy tureckich. Wejrzijcie, złónaczcie i zjydzcie którąś z tradycyjnych śląskich potraw. Może polubicie hekele lub śląskie niebo, albo zasmakuje Wam armeriter czy cytrynowo szpajza? A może spróbujecie podać modrego karpia na Wigilię? Informacje, których potrzebujecie do ugotowanie tych potrwa są w tej książce. Spróbujcie! Smacznego!

25 października (niedziela) od 12:00 do 13:30 Profesor Jerzy Vetulani oraz Maria Mazurek będą podpisywać Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg? – wywiad, w którym Profesor Vetulani, wybitny neurobilog,opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, neurobiologia polityki i religii. Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach. 

 25 października (niedziela) o godzinie 13:00 w sali seminaryjnej "Praga" Paweł Fortuna i Łukasz Bożycki, autorzy książki Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować, zaprezentują intrygujące efekty spotkania przyrodnika i psychologa. Podczas wystąpienia opowiedzą nie tylko o swoich inspiracjach, motywacjach i doświadczeniach ze wspólnych przyrodniczych eskapad lecz także zdradzą obecnym, czego możemy się nauczyć od jerzyka, ropuchy szarej czy wilka.

Po spotkaniu od godziny 14:00 autorzy będą podpisywać książkę na stoisku PWN-u.

W tym roku Gościom Targów proponujemy  30% rabaty na publikacje znajdujące się na stoisku oraz bogatą ofertę książek za 19,90 w strefie taniej książki!

Gdzie?
Międzynarodowe Centrum 
Targowo-Kongresowe 
EXPO Kraków

Godziny otwarcia
22.10. 10:00-17:00 
23-24.10. 10:00-19:00 
25.10. 10:00-17:00

Komentarze

Zobacz także

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy