Wydawnictwo.pwn.pl

Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy

24 września 2016
Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy

 
Cukrzyca to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnej medycyny
 Prewencja i terapia cukrzycy ulega dynamicznym przeobrażeniom
 Liczba chorych stale rośnie...
 Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
Serdecznie Państwa zapraszam do udziału w IV edycji konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbędzie się 24 września br. w Warszawie.
Konferencja wprowadzi Państwa  w tematykę cukrzycy, postrzeganej jako choroba społeczna i cywilizacyjna. Sesje poświęcone będą postępowaniu terapeutycznemu w cukrzycy w zakresie samoopieki, metod niefarmakologicznych oraz leczenia farmakologicznego. Przyjrzymy się realizacji  programów  prewencji cukrzycy, poruszymy także zagadnienia z zakresu diabetologii pediatrycznej i internistycznej. Skupimy się również na roli zespołu terapeutycznego w przygotowaniu osoby chorej na cukrzycę tak, by mogła prowadzić styl życia oparty na samodzielności, wiedzy, umiejętności postępowania i odpowiedzialności za siebie, przy wykorzystaniu nowoczesnych, dostępnych technologii informatycznych do prowadzenia samokontroli.
Dzięki zastosowaniu narzędzi multimedialnych każdy uczestnik dokładnie będzie widział  kolejne kroki pielęgnacji, wykonywane przez prowadzących.
W programie nie zabraknie najświeższych informacji z konferencji Fundacji Europejskich Pielęgniarek Diabetologicznych (FEND) oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD).
Jestem przekonana, że proponowana tematyka konferencji przyczyni się do dalszego doskonalenia warsztatu pracy z korzyścią dla jakości życia naszych podopiecznych – osób z cukrzycą.

http://www.instytutpwn.pl/konferencja/diabetologia2016/

http://www.instytutpwn.pl/konferencja/diabetologia2016/#register
IV Ogólnopolska Konferencja
Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy
Cukrzyca – Profilaktyka - Codzienne życie – Nowe technologie informatyczne

Komentarze

Zobacz także

Książki dla ciekawych świata

Książki dla ciekawych świata

Wydawcy książek z zakresu nauk społecznych w Wydawnictwie Naukowym PWN wciąż dostarczają Państwu wartościowe pozycje książkowe. Rok 2015 zapowiada się szczególnie interesująco, planujemy bowiem zar...

Czytaj więcej

Polecane recenzje

Nasi partnerzy