Wydawnictwo.pwn.pl

Rachunkowość zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji

Rachunkowość zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji

Monografia przedstawia zasady rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji, w tym ewidencji typowych dla działalności ubezpieczeniowej zdarzeń gospodarczych oraz zakresu obowiązków informacyjnych rozumianych w aspekcie statutowym oraz wypłacalnościowym. Niniejsze opracowanie jest jednym z nielicznych, które dotyczy tematyki związanej z rachunkowością i sprawozdawczością zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych aktualnymi problemami rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji w kontekście zasad organizacji rachunkowości, procesu ewidencji typowych dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji zdarzeń gospodarczych oraz realizacji obowiązków sprawozdawczych wynikających z regulacji bilansowych oraz wypłacalnościowych.

Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków ekonomicznych oraz praktyków gospodarczych zainteresowanych problematyką rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

 

 

„(…) książka obejmuje zarówno zagadnienia organizacji rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji oraz ich specyfiki, jak i ewidencji zdarzeń gospodarczych oraz obowiązków sprawozdawczych w jej wielowymiarowym zakresie (sprawozdania finansowe, niefinansowe i wypłacalnościowe). Pozwala to wyróżnić ją jako aktualną i ważną, ujmującą całość problematyki rachunkowości ubezpieczeniowej.

Książka charakteryzuje się wysokim poziomem naukowym i stanowi cenny wkład w rozwój nauki o finansach ubezpieczeń. Adresowana jest do osób zajmujących się problematyką finansów ubezpieczeń, w szczególności do praktyków gospodarczych oraz studentów kierunków ekonomicznych”.

 

Z recenzji prof. dr. hab. Kazimierza Ortyńskiego

 

„(…) książka stanowi bardzo dobre źródło informacji o ewidencji i sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. Autorzy zaprezentowali tę tematykę w sposób bardzo uporządkowany, przejrzysty i czytelny, uwzględniając aktualny stan prawny w tym zakresie. Tematyka ta jest złożona i trudna, dlatego też umiejętność jej przedstawienia jest niewątpliwie wyzwaniem. Autorzy niniejszej publikacji wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze.

Książka ta powinna być obowiązkową pozycją dla studentów kierunków ekonomicznych, w szczególności finansowych czy rachunkowych oraz praktyków z sektora ubezpieczeniowego”.

 

Z recenzji dr hab. Magdaleny Chmielowiec-Lewczuk, prof. UEW

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Zobacz także

Dlaczego dzieci kłamią?

Dlaczego dzieci kłamią?

Dobrze wiemy, że dzieci czasem nas oszukują. Najczęściej jednak nie jesteśmy na te kłamstwa przygotowani, nie wiemy, jak na nie zareagować. Skarcić dziecko? Ukarać? A może zignorować kłamstwo? Prze...

Czytaj więcej

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy