Wydawnictwo.pwn.pl

Rachunkowość zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji

Rachunkowość zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji

Monografia przedstawia zasady rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji, w tym ewidencji typowych dla działalności ubezpieczeniowej zdarzeń gospodarczych oraz zakresu obowiązków informacyjnych rozumianych w aspekcie statutowym oraz wypłacalnościowym. Niniejsze opracowanie jest jednym z nielicznych, które dotyczy tematyki związanej z rachunkowością i sprawozdawczością zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych aktualnymi problemami rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji w kontekście zasad organizacji rachunkowości, procesu ewidencji typowych dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji zdarzeń gospodarczych oraz realizacji obowiązków sprawozdawczych wynikających z regulacji bilansowych oraz wypłacalnościowych.

Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków ekonomicznych oraz praktyków gospodarczych zainteresowanych problematyką rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

 

 

„(…) książka obejmuje zarówno zagadnienia organizacji rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji oraz ich specyfiki, jak i ewidencji zdarzeń gospodarczych oraz obowiązków sprawozdawczych w jej wielowymiarowym zakresie (sprawozdania finansowe, niefinansowe i wypłacalnościowe). Pozwala to wyróżnić ją jako aktualną i ważną, ujmującą całość problematyki rachunkowości ubezpieczeniowej.

Książka charakteryzuje się wysokim poziomem naukowym i stanowi cenny wkład w rozwój nauki o finansach ubezpieczeń. Adresowana jest do osób zajmujących się problematyką finansów ubezpieczeń, w szczególności do praktyków gospodarczych oraz studentów kierunków ekonomicznych”.

 

Z recenzji prof. dr. hab. Kazimierza Ortyńskiego

 

„(…) książka stanowi bardzo dobre źródło informacji o ewidencji i sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. Autorzy zaprezentowali tę tematykę w sposób bardzo uporządkowany, przejrzysty i czytelny, uwzględniając aktualny stan prawny w tym zakresie. Tematyka ta jest złożona i trudna, dlatego też umiejętność jej przedstawienia jest niewątpliwie wyzwaniem. Autorzy niniejszej publikacji wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze.

Książka ta powinna być obowiązkową pozycją dla studentów kierunków ekonomicznych, w szczególności finansowych czy rachunkowych oraz praktyków z sektora ubezpieczeniowego”.

 

Z recenzji dr hab. Magdaleny Chmielowiec-Lewczuk, prof. UEW

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.