Powstanie platforma książek dla osób niepełnosprawnych
Niepełnosprawni będą mieli dostęp do publikacji beletrystycznych, naukowych i specjalistycznych w formacie książek elektronicznych z możliwością ich pobrania i odtworzenia na własnych urządzeniach (komputer, telefon, e-czytnik, urządzenia przenośne).
Platforma powstanie na bazie funkcjonującej od 8 lat wirtualnej biblioteki IBUK Libra. Strony WWW będą zgodne z zaleceniami WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) oraz zgodne ze standardami W3C, serwis zostanie zoptymalizowany do pracy ze screen readerem NVDA.
Dostęp do platformy będzie możliwy po zalogowaniu się do osobistego konta i wprowadzeniu kodu autoryzacyjnego PIN. Kody PIN będą dystrybuowane przez biblioteki, których czytelnikami są osoby niewidome i słabowidzące. Na pliki ePUB oraz mp3 w sposób automatyczny będą nakładane znaki wodne, sygnujące pliki identyfikatorami czytelników.
Realizacja projektu - budowa i wdrożenie platformy – ma zająć 7 miesięcy. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, w tym utrzymania platformy przez okres 5 lat (2017-2022), pokrywa inicjator projektu - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Za pozyskiwanie wydawców odpowiedzialny będzie OSDW Azymut, a projekt zrealizuje nasz wewnętrzny dział IT WN PWN, przy wsparciu IT Azymutu.
Komentarze