Wydawnictwo.pwn.pl

Powstanie platforma książek dla osób niepełnosprawnych

js
Nowość

Niepełnosprawni będą mieli dostęp do publikacji beletrystycznych, naukowych i specjalistycznych w formacie książek elektronicznych z możliwością ich pobrania i odtworzenia na własnych urządzeniach (komputer, telefon, e-czytnik, urządzenia przenośne).

Platforma powstanie na bazie funkcjonującej od 8 lat wirtualnej biblioteki IBUK Libra. Strony WWW będą zgodne z zaleceniami WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) oraz zgodne ze standardami W3C, serwis zostanie zoptymalizowany do pracy ze screen readerem  NVDA.

Dostęp do platformy będzie możliwy po zalogowaniu się do osobistego konta i wprowadzeniu kodu autoryzacyjnego PIN. Kody PIN będą dystrybuowane przez biblioteki, których czytelnikami są osoby niewidome i słabowidzące. Na pliki ePUB oraz mp3 w sposób automatyczny będą nakładane znaki wodne, sygnujące pliki identyfikatorami czytelników.

Realizacja projektu - budowa i wdrożenie platformy – ma zająć 7 miesięcy. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, w tym utrzymania platformy przez okres 5 lat (2017-2022), pokrywa inicjator projektu - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za pozyskiwanie wydawców odpowiedzialny będzie OSDW Azymut, a projekt zrealizuje nasz wewnętrzny dział IT WN PWN, przy wsparciu IT Azymutu.

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Ibuk Libra - dodatkowe funkcjonalności

Ibuk Libra - dodatkowe funkcjonalności

Ibuk Libra Wszystkich, którzy szukają materiałów do nauki zdalnej, są w trakcie pisania prac i artykułów naukowych, zachęcamy do korzystania z IBUKA Libry. Jest to czytelnia on-line czynna całą...

Czytaj więcej

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy