Wydawnictwo.pwn.pl

Chineasy – język chiński jeszcze nigdy nie był taki prosty!

alż Tagi: Chineasy, chiński, Chiny, nauka języka obcego
Nowość
Chineasy – język chiński jeszcze nigdy nie był taki prosty!

20 maja Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy: Nowy sposób czytania po chińsku autorstwa Shao Lan.

Książka prezentująca rewolucyjną metodę wizualnego nauczania jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi firmami. Partnerem polskiej edycji książki została jedna z największych chińskich firm inwestujących w Europie – Tri-Ring Group Corp.

W trakcie spotkania, na które zaprosiliśmy instytucje, media, liderów opinii zorganizowaliśmy panel poświęcony szeroko rozumianej komunikacji między Wschodem a Zachodem oraz korzyściom płynącym z wzajemnego poznawania kultur i języków. Rozmowę poprowadził prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja Radosław Pyffel. Nasze zaproszenie do udziału w debacie przyjęli także Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w ChRL, Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej dr Zdzisław Góralczyk, dr Małgorzata Religa Kierownik Zakładu Sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Joanna Wardęga Dyrektor Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Joanna Hryniewska Wykładowca Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej SWPS oraz Prezes Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik - Grzegorz Jasiński.

Chiński jest jednym z najstarszych języków pisanych na świecie, a zarazem jednym z najtrudniejszych do opanowania. Według amerykańskiego instytutu kształcącego dyplomatów – US Foreign Service Institute – niezbędne jest przynajmniej 2200 godzin nauki, aby osiągnąć w nim biegłość (dla porównania nauka języka francuskiego wymaga średnio mniej niż 600 godzin). Język chiński to nie tylko integralna część dziedzictwa kulturowego, ale również klucz do poznania wartości, którymi w relacjach biznesowych kierują się chińskie przedsiębiorstwa. W związku z dynamicznym wzrostem w Europie inwestycji firm z Państwa Środka, kluczowe staje się poznanie języka, którym posługują się przedstawiciele drugiej co do wielkości gospodarki świata.

Książka Chineasy stanowi uniwersalne narzędzie do nauki języka chińskiego, którym z powodzeniem posługiwać się mogą zarówno uczniowie, podróżnicy, jak i przedstawiciele biznesu. Na całym świecie
z wizualnej metody nauczania zawartej w książce korzystają politycy i biznesmeni współpracujący
z firmami z Państwa Środka. Jesteśmy przekonani, że Chineasy bardzo szybko znajdzie swoich zwolenników również wśród przedstawicieli polskiej gospodarki, którzy wykorzystają znajomość języka do jeszcze efektywniejszej współpracy z chińskimi przedsiębiorstwami – powiedział Michał Skuba, Dyrektor Zarządzający Wydawnictwa Naukowego PWN.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego:

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

 

Komentarze

Zobacz także

Na zdrowie – daruj sobie

Na zdrowie – daruj sobie

Sformułowanie „darować sobie”, jak podaje Słownik języka polskiego, oznacza tyle, co „zrezygnować z wzięcia, odebrania, wyegzekwowania czegoś”. W sformułowaniu tym ukryte jest jednak coś, o czym cz...

Czytaj więcej

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy