Wydawnictwo.pwn.pl

#NETmisja – festiwal poświęcony kulturowym wymiarom Internetu

18 maja 2016 - 19 maja 2016 Tagi: cyberbulling, internet, netmisja

Koło naukowe Culture On zaprasza na drugą edycję festiwalu studenckiego #NETmisja, która odbędzie się w dniach 18-19 maja na kampusie UKSW przy ulicy Dewajtis 5. 
Tematem tegorocznej odsłony będzie ciemna strona Internetu, czyli wszelakiego rodzaju zagrożenia czyhające na użytkowników Sieci oraz negatywne zjawiska z nią związane.

Internet jest obecnie najprężniej rozwijającym się medium i wszystko wskazuje na to, że jego społeczno-kulturowe znaczenie będzie tylko rosnąć. Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie przynosi korzystanie z Sieci, generuje ona jednak szereg niebezpieczeństw i wątpliwych etycznie praktyk.

Podczas #NETmisji2 podejmiemy takie tematy, jak hejt, cyberbulling, inwigilacja czy przestępczość internetowa. Doświadczenie i wiedza ekspertów, naukowców, działaczy społecznych oraz przedstawicieli instytucji publicznych pomoże uczestnikom przygotować się na unikanie zagrożeń związanych z funkcjonowaniem on-line oraz przeciwdziałanie im.

 

W programie festiwalu znajdują się wykłady poświęcone cyberbezpieczeństwu międzynarodowemu, unikaniu pułapek e-marketingu czy niebezpiecznym skutkom uzależnienia od gier internetowych.

Interesująco zapowiada się dyskusja między Moniką Czaplicką, założycielką facebookowego profilu „Kryzysy w social media wybuchają w weekendy” oraz autorką książki Zarządzanie kryzysem w social media, a Piotrem Nowakiem, prowadzącym bloga „Sex, Drugs and Walka Klas”, który opowie o strategiach wywoływania internetowych burz.

Uczestnicy będą mieli ponadto możliwość spotkania ze znanymi z portalu YouTube artystami: Adrianną „ADU” Karczmarczyk oraz członkami Grupy Filmowej Darwin. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w grze miejskiej, inspirowanej popularnymi portalami społecznościowymi, oraz późniejszego ogniska na terenie Lasu Bielańskiego. Zwieńczeniem dwudniowego festiwalu będzie koncert młodej obiecującej wokalistki Zuzanny „Suzi” Kłosińskiej wraz z zespołem w praskim klubie Chmury.

Więcej szczegółów znajduje się na funpage’u koła Culture On www.facebook.com/cultureON.UKSW

oraz na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1027037067332125/

Komentarze

Zobacz także

Dlaczego warto zrozumieć Pakistan?

Dlaczego warto zrozumieć Pakistan?

Pakistan, szósty pod względem liczby ludności kraj na świecie, jedyne muzułmańskie państwo nuklearne, stanowi główny element systemu bezpieczeństwa Azji Południowej i istotny punkt odniesienia w po...

Czytaj więcej

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy