Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Wydawnictwo Lekarskie PZWL jest największym i najstarszym polskim wydawnictwem medycznym w Polsce. Powstało w roku 1945 w ramach powołanego przez Ministra Zdrowia Wydziału Naukowo-Wydawniczego. Od 1949 roku decyzją Ministra Zdrowia działa samodzielnie jako Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, wydając książki i czasopisma naukowe, poradniki i filmy. W 1993 roku zostaje przekształcone w spółkę pracowniczą – Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Od roku 1998 należy do grupy PWN.

Wydawnictwo Lekarskie PZWL wydaje książki ze wszystkich dziedzin medycyny – podręczniki akademickie i licencjackie dla studentów akademii medycznych, akademii wychowania fizycznego i akademii rolniczych, literaturę zawodową dla lekarzy, stomatologów, farmaceutów i średniego personelu medycznego, a także monografie, słowniki, leksykony, encyklopedie, poradniki medyczne i książki popularnonaukowe oraz materiały dydaktyczne na CD (filmy instruktażowe, słowniki).

Dorobek wydawniczy PZWL jest ogromny – to ponad 12 tysięcy tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym 313 milionów egzemplarzy. Rocznie ukazuje się około 110 pozycji.

Z Wydawnictwem od początku współpracują najlepsi polscy lekarze, naukowcy, autorzy i tłumacze.

Wydawnictwo Lekarskie PZWL, pielęgnując tradycje oficyny państwowej, dba o wysoki poziom merytoryczny swoich publikacji, a jednocześnie wprowadza nowoczesne techniki zarządzania, promocji i produkcji książek. PZWL zaprasza do współpracy nauczycieli akademickich, od których oczekuje propozycji wydania nowych książek lub przekładu pozycji literatury światowej, które wydają się im być potrzebne, a brakuje ich na rynku czytelniczym. Oczekuje też od wszystkich swoich Czytelników uwag i recenzji odnośnie do książek, które aktualnie wydaje lub wydało. Uwagi te pomagają przy podejmowaniu decyzji o celowości ich wznowień.

 

Zarząd:
  • Michał Skuba - Prezes Zarządu
  • Lidia Banach – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

 

 

Adres:

Wydawnictwo Lekarskie PZWL
ul. G. Daimlera 2,
02-460 Warszawa
tel. (22) 695 40 33
fax: (22) 695 40 32
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www.pzwl.pl