Wydawnictwo.pwn.pl

„Miesiąc języków” z kulturowo-językowymi

„Miesiąc języków” z kulturowo-językowymi

Czy wiecie, co ma wspólnego język chiński z włoskim? A rosyjski ze szwedzkim? Francuski z kirgiskim? A może wiecie, jakie są powiązania między językiem niemieckim i angielskim? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na blogach językowych i kulturowych.

Wydawnictwo PWN oraz portal myslec.pwn.pl objęły patronat nad niezwykłą akcją grupy blogerów prowadzących wspólnie blog kulturowo-językowi. Ochrzcili oni wrzesień „Miesiącem Języków” i w ramach tej akcji przez cały miesiąc na blogach będą pojawiać się artykuły dotyczące powiązań kulturowych, językowych i wszelkich innych między różnymi krajami. Każdy dzień akcji poświęcony będzie jednemu językowi obcemu: 1 września uwaga blogerów skupiła się na angielskim, 4 września – na chińskim, 7 września na francuskim, a w kolejnych dniach blogerzy skupią się na kirgiskim (10 września), niemieckim (13 września), rosyjskim (16 września), szwedzkim (19 września), włoskim (22 września). Oznacza to, że w tych dniach będzie można poczytać o danym języku i kraju z perspektywy innego kraju. Na blogach będzie można znaleźć różnorodne artykuły, ciekawostki historyczne, językowe i kulturowe, teksty z ćwiczeniami, opowieści o stereotypach, sympatiach i antypatiach między poszczególnymi krajami, wpływach jednych języków na drugie i całe mnóstwo innych interesujących rzeczy! Całość domknie dzień, w którym blogerzy napiszą o naszym ojczystym języku i Polsce przez pryzmat innych kultur, będzie to 25 września.

Dlaczego właśnie wrzesień został wybrany „Miesiącem Języków”? To proste: 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy, i to właśnie święto zainspirowało blogerów do podjęcia inicjatywy. Dzięki niej można spojrzeć nawet na dobrze znany język z zupełnie innej perspektywy! A może nawet najdzie Was ochota na rozpoczęcie nauki któregoś z języków obcych, o których będzie mowa na blogach? 
Zapraszamy serdecznie do śledzenia akcji na blogach oraz na fanpage’ach. W akcji udział biorą:

Język angielski

Angielskic2

Angielski dla każdego

English-nook

English with Ann

Head Full of Ideas

Specyfika języka

W krainie deszczowców

Język chiński

Biały Mały Tajfun

Język francuski

Francais-mon-amour

Francuskie i inne notatki Niki

Love for France

Madou en France

Język gruziński

Gruzja okiem nieobiektywnym

Język hiszpański

Hiszpański na luzie

Język kirgiski

O języku kirgiskim po polsku

Język niemiecki

Językowy Precel

Niemiecka Sofa

Niemiecki po ludzku

Viennese breakfast

Język rosyjski

Rosyjskie Śniadanie

Język szwedzki

Szwecjoblog

Język włoski

Ciekawaosta

Studia, parla, ama

Wloskielove

W ramach współpracy z WN PWN blogerzy językowo-kulturowi zrecenzują dla Państwa nasze książki. Pierwsze recenzje już w październiku. Zapraszamy!

Oceń

  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

 

Komentarze

Zobacz także

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy