Wydawnictwo.pwn.pl

Chineasy – język chiński jeszcze nigdy nie był taki prosty!

alż Tagi: Chineasy, chiński, Chiny, nauka języka obcego
Nowość
Chineasy – język chiński jeszcze nigdy nie był taki prosty!

20 maja Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy: Nowy sposób czytania po chińsku autorstwa Shao Lan.

Książka prezentująca rewolucyjną metodę wizualnego nauczania jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi firmami. Partnerem polskiej edycji książki została jedna z największych chińskich firm inwestujących w Europie – Tri-Ring Group Corp.

W trakcie spotkania, na które zaprosiliśmy instytucje, media, liderów opinii zorganizowaliśmy panel poświęcony szeroko rozumianej komunikacji między Wschodem a Zachodem oraz korzyściom płynącym z wzajemnego poznawania kultur i języków. Rozmowę poprowadził prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja Radosław Pyffel. Nasze zaproszenie do udziału w debacie przyjęli także Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w ChRL, Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej dr Zdzisław Góralczyk, dr Małgorzata Religa Kierownik Zakładu Sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Joanna Wardęga Dyrektor Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Joanna Hryniewska Wykładowca Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej SWPS oraz Prezes Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik - Grzegorz Jasiński.

Chiński jest jednym z najstarszych języków pisanych na świecie, a zarazem jednym z najtrudniejszych do opanowania. Według amerykańskiego instytutu kształcącego dyplomatów – US Foreign Service Institute – niezbędne jest przynajmniej 2200 godzin nauki, aby osiągnąć w nim biegłość (dla porównania nauka języka francuskiego wymaga średnio mniej niż 600 godzin). Język chiński to nie tylko integralna część dziedzictwa kulturowego, ale również klucz do poznania wartości, którymi w relacjach biznesowych kierują się chińskie przedsiębiorstwa. W związku z dynamicznym wzrostem w Europie inwestycji firm z Państwa Środka, kluczowe staje się poznanie języka, którym posługują się przedstawiciele drugiej co do wielkości gospodarki świata.

Książka Chineasy stanowi uniwersalne narzędzie do nauki języka chińskiego, którym z powodzeniem posługiwać się mogą zarówno uczniowie, podróżnicy, jak i przedstawiciele biznesu. Na całym świecie
z wizualnej metody nauczania zawartej w książce korzystają politycy i biznesmeni współpracujący
z firmami z Państwa Środka. Jesteśmy przekonani, że Chineasy bardzo szybko znajdzie swoich zwolenników również wśród przedstawicieli polskiej gospodarki, którzy wykorzystają znajomość języka do jeszcze efektywniejszej współpracy z chińskimi przedsiębiorstwami – powiedział Michał Skuba, Dyrektor Zarządzający Wydawnictwa Naukowego PWN.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego:

Oceń

  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

 

Komentarze

Zobacz także

Na zdrowie – daruj sobie

Na zdrowie – daruj sobie

Sformułowanie „darować sobie”, jak podaje Słownik języka polskiego, oznacza tyle, co „zrezygnować z wzięcia, odebrania, wyegzekwowania czegoś”. W sformułowaniu tym ukryte jest jednak coś, o czym cz...

Czytaj więcej

Polecane recenzje

Do pobrania

Nasi partnerzy